دسته‌بندی نشده

ایده هایی برای طراحی داخلی اتاق خوابی مدرن

دکوراسیون داخلی نشیمن

نکاتی برای طراحی داخلی اتاق خواب مدرن

انواع مختلفی از تکنیک­ ها و مفاهیم برای استایل مدرن وجود دارد که توسط طراحان، معماران و طراحان داخلی استفاده می ­شود. به­ عنوان یک طراح داخلی، استایل مدرن را پایه­ ای میدانم که از پدران پیشین مدرنیسم بوجود آمده است مانند: فرانک لویید رایت، والتر گرویپس، لودویگ میس ون دورا و ل کوربوزیر که از تابع، خطوط تمیز و اشکال به­عنوان عناصر معماری و طبیعی برای طراحی داخلی استفاده می­ کردند. مدرنیسم­ها یا نوگراها بر این باورند که یک خانه باید کاربردی باشد و هر چیزی باید برای هدفی در خانه قرار گیرد از جمله طراحی داخلی. بهترین توصیف برای مدرنیسم توسط کروبوزیر بیان شده است. او می­گوید:” خانه ماشینی برای زندگی است.” در این مطلب چند ایده و مثال برای این مفهوم داریم که به شما در طراحی داخلی اتاق خوابی مدرن کمک می­ کند.

  1. از عناصر معماری در طراحی داخلی اتاق خواب مدرن استفاده کنید

برای طراحی  داخلی این اتاق خواب از عناصر معماری استفاده شده است برای مثال دیوار جداکننده، قفسه­ ها و کف چوبی. در این اتاق خواب بعضی از لوازم و اثاثیه ها به رنگ بنفش روشن هستند مانند: قالیچه و تابلوهای با قاب­های سفید، مبلمان و گلدان. این طراحی نمونه عالی از مدرنیسم در بهترین حالت خود است.

  1. ترکیب کردن تمام عناصر مدرنیسم در طراحی داخلی اتاق خواب مدرن

این اتاق خواب هم یک طراحی خوب از سبک مدرنیسم است و عناصر معماری مانند خطوط تمیز و اشکال، تعدادی رنگ روشن و آیتم­ های ساده مانند کتاب و قفسه ­ها دارد و آنها را در طراحی داخلی اتاق خواب استفاده کرده است. دیوار جداکننده، کف چوبی و دیگر لوازم و اثاثیه ­هایی که می­ بینید به دکوراسیون اتاق اضافه شده اند تا مفهوم سادگی، باز و کاربردی بودن فضا را حفظ کنند.

  1. از رنگ­ها و کارهای هنری ساده در طراحی داخلی اتاق خواب مدرن استفاده کنید

این اتاق مشخصه­ های مدرن زیادی دارد برای مثال خطوط صاف و اشکال آن، چوب طبیعی و عناصر معماری که در طراحی داخلی اتاق خواب استفاده شده است. با نقاشی گل­های لاله زیبا و سفید روی دیوار و پشت تاج تخت ظاهری مدرن و جذاب به اتاق داده شده است.

 

  1. از لامپ­ های توکار و شیشه در طراحی داخلی اتاق خواب مدرن استفاده کنید

در طراحی  داخلی اتاق خواب این پروژه از لامپ­ های توکار در سقف استفاده شده تا به اتاق فضا و نور بیشتری دهد. این اتاق از عناصر ساده طراحی مانند پانل­های دیواری و تاج تخت چوبی، پالت رنگ خنثی، در و دیوار شیشه ­ای استفاده کرده است.

 

  1. از رنگ­های روشن در طراحی داخلی اتاق خواب مدرن استفاده کنید

این اتاق یک استایل حد مرزی مدرن دارد که علت آن به ­کارگیری اثاثیه با استایل ­های مختلف در اتاق است. برای مثال استایل تخت مدرن و میز کنار تخت با سبک وینتج(نوستالژیک) است. در طراحی این اتاق  چوب تیره به­ عنوان عنصر اصلی طراحی در پانل­ها، کف و اثاثیه اتاق به­ کار رفته است اما طراح با استفاده از پارچه­ ها و رنگهای روشن فضای اتاق را از تاریکی خارج کرد.

 

 

  1. از چوب و نور طبیعی در طراحی داخلی اتاق خواب مدرن استفاده کنید

در طراحی این اتاق خواب از چوب طبیعی در دیوار و کف اتاق استفاده شد. دیگر گزینه­های طراحی داخلی اتاق می­توان به یک دیوار رنگ قرمز و نور طبیعی اشاره کرد و همچنین چراغ کروی شکل شیشه ای که برای افزایش نور اتاق در طراحی اتاق به­کار رفته است. لوازم و اثاثیه اتاق خطوط تمیز و اشکال را که مشخصه سبک مدرنیسم است، در اتاق نمایان کرده­اند.

 

 

  1. از عناصر طراحی ساده برای طراحی داخلی اتاق خواب مدرن استفاده کنید

طراح این اتاق خواب مدرن با کمک لوازم و اثاثیه ها و رنگ اتاق از عناصر ساده طراحی استفاده کرده است. با به­ کار بردن رنگ سبز در دیوار و تخت خواب ویژگی ساده و مدرن بودن اتاق را حفظ کرده است. طراح کمی رنگ گرم با استفاده از آباژور رنگی  و طرح جالب پشت تاج تخت به فضای اتاق اضافه کرده است که بیشتر عناصر طراحی امروزی را در این اتاق می ­بینیم که به آن شخصیت و جذابیت داده است.

  1. از رنگ به ­عنوان نقطه کانونی در طراحی داخلی اتاق خواب مدرن استفاده کنید

رنگ در طراحی  داخلی اتاق خواب یا هر اتاق دیگری در خانه یک عنصر حیاتی است. انتخاب رنگ درست برای طراحی داخلی اتاق خواب می ­تواند کمی دشوار و ترسناک باشد زیرا که شما برای مدتی با این رنگ زندگی خواهید کرد. آیا قصد دارید رنگ­های پاستیلی، روشن یا خنثی را برای طراحی اتاق خواب خود ترکیب کنید؟ برای مثال در این اتاق خواب برای طراحی از رنگ مونوکروم در اثاثیه­ ها و تخت خواب استفاده شده است.

  1. فراموش نکنید که یک اتاق خواب آرامش بخش طراحی کنید

گاهی فضای اتاق خوابی که طراحی شده خنک یا محدود به ­نظر می­رسد. این استایل ممکن است مطابق سلیقه بعضی از افراد نباشد. زمانیکه مشغول طراحی داخلی اتاق خواب خود هستید، از عناصری استفاده کنید که فضای اتاق خواب را برای راحتی و بهتر به خواب رفتن مهیا کند برای مثال نور ملایم، تشک راحت و ملافه ­های نرم. به طراحی داخلی اتاق خواب این پروژه نگاه کنید. یک مثال عالی برای شرایط گفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *