انتخاب پارکت بر اساس رنگ

راهنمای انتخاب رنگ پارکت

همیشه طراحان داخلی زمان زیادی رو برای فهمیدن ترکیب رنگها صرف میکنند. بنابراین اگر موقع انتخاب پارکت ها  سردرگم هستید و حس می کنید به اندازه کافی براتون خوب نیست، این مطلب به شما برای انتخاب پارکت با  رنگ مناسب خودتون و همینطور دیزاین اتاقتون کمک میکنه.

در این مطلب ما به چهار نکته در انتخاب پارکت اشاره می کنیم:

 1-به اندازه اتاق فکر کنید

مهم نیست اتاقتون چقدر بزرگ یا چقدر کوچیکه، همیشه رنگ پارکت روی نشون دادن اندازه فضای اتاق تاثیر زیادی میذاره.

اتاقتون بزرگ و عریضه؟بهتره که به سراغ رنگهای گرم و تیره مثلا رنگ گردویی برای کف اتاقتون برید. این رنگها اتاق های بزرگ رو کوچیکتر نشون میده و باعث میشه اتاق دنج تر و راحتتر بنظر بیاد

برعکس اگر اتاقتون کوچیکه و میخواین فضای اتاق بزرگتر بنظر بیاد بدون اینکه نیمی از مبلمانتون رو از اتاق ببرید، میتونید با استفاده درست از رنگ به هدفتون برسید. در این مورد بهتره از رنگهای روشنتر مثلا بژ و بلوطی استفاده کنید.

 2- قدرت اثر رنگ ها

سبکی که اتاقتون رو دکور میکنید و رنگی که برای کف اتاق و دیوارها انتخاب میکنید، همشون تاثیر زیادی روی جو اتاق ایجاد میکنند. رنگهای روشن اتاق رو شادتر نشون میده. سایه هایی از رنگ زرد حس فان داره در حالیکه رنگ سفید حس خالص و تمیزی میده. دوس دارید فضای اتاقتون اروم و خنک باشه؟از رنگ خاکستری استفاده کنید. به کار بردن رنگ قهوه ای حس طبیعی و نچرال بودن و روستایی داره درحالیکه رنگ سیاه لوکس و باکلاس بنظر میرسه. استفاده از رنگ سیاه پر از کنتراسته، همیشه حس قدرت و دراماتیک داره.

 3-از نور استفاده کنید

در طول روز نور توی اتاقتون تغییر میکنه. قضاوت در مورد رنگ کف اتاقتون با نور لامپ تو شب با رنگی که کف اتاقتون  توی نور طبیعی توی ظهر بنظر میرسه کاملا باهم فرق دارند. بنابراین وقتی رنگ کف اتاقتون رو میخواین انتخاب کنید مطمن شید که به این نکته هم در انتخابتون توجه میکنید. بنابراین برای انتخاب رنگ کف توی هر جا از خونه خوب فکر کنید. برای اشپزخونه که تمام طول روز ازش استفاده میشه با اتاق خوابی که در شب فقط  ازش استفاده میشه یا اتاق بازی کودک که بعدظهرها معمولا بچها به سراغش میرن، با توجه به اینکه نورپردازیهای منحصربفرد خودش رو داره و رنگ مناسب رو برای هر کدوم انتخاب کنید.

 4-تصویر بزرگتر رو در ذهنتون مجسم کنید

رنگ کف رو بر اساس یک اتاق خالی انتخاب نکنید. همیشه تصویر بزرگتر رو توی ذهنتون داشته باشید و به کمک اون هم تصمیم بگیرید. برای انتخاب رنگ سبک اتاق و حس و حال خودتون توجه کنید. اگر میخواین مبلمانتون توی چشم باشه، از رنگهای طبیعی استفاده کنید که تاثیر چیزهای دیگه رو خنثی میکنه و باعث میشه مبلمان در مرکز توجه باشند. رنگ قرمز نشون دهنده لوکس بودنه و برای مبلمان گرون هم خوبه. رنگ قهوه ای هم بهترین گزینه برای داشتن سبک روستایی هست.

درآخر تیم ما برای راحتی شما در روند انتخاب پارکت مناسب، پارکت ها  رو بر اساس رنگ، برند،کشور، ضخامت، استاندارد سایش دسته بندی کرده و دراختیارتون گذاشته که کار رو برای تصمیم گیری شما آسون میکنه .شما  میتونید با کلیک روی رنگ موردنظرتون در پایین صفحه ، به صفحه ی کاغذ دیواری با رنگ انتخابیتون برید.